مقاله در مورد سیستم فروش شرکت تحت وب

word قابل ویرایش
69 صفحه
12700 تومان
127,000 ریال – خرید و دانلود

سیستم فروش شرکت تحت وب

مقدمه ای بر بانک اطلاعاتی اکسس
تاریخچه مختصر پایگاه داده ها
سیستمهای پایگاه داده ها برای ذخیره کردن اطلاعات به کار می رود.
هم سیستمهای بزرگ زررواسیون شرکتهای هواپیمایی و هم دفترچه تلفنی که درجیب شما قراردارد پایگاه دادها محسوب می شوند زیرا از آنها برای ذخیره کردن داده ها و بازیابی اطلاعات استفاده میشود. تا چندین سال پیش سیستمهای بزرگ پایگاه داده ها تنها بر روی کامپیوترهای بزرگ (main frame) کار می کردند. به همین دلیل طراحی پیاده سازی ونگهداری آنها بسیار پر

هزینه بود. با به بازارآمدن کامپیوتر ها شخصی (personal computer) قدرتمند و ارزان قیمت فعلی اینک برنامه نویسان می توانند نرم افزارهای لازم برای جمع آوری و ارائه اطلاعات را با هزینه های اندک و در زمان کوتاه تولید کنند.

شناخت پایگاه داده های اکسس (Access)
به طور کلی پایگاه داده مجموعه ای از انواع اطلاعات می باشد. برنامه اکسس پایگاه داده های نسبتا ساده و آسانی را ایجاد میکند. «جدول (table) به محفظه الکترونیکی گفته می شود که برنامه اکسس برای نگهداری داده های شما آن را ارائه می دهد. شکل ۱-۱

هر جدول (Table ) از سطرها و ستون ها تشکیل می شود. برنامه اکسس مدخل پایگاه داده ها (مثلا هر یک از کارمندان یا فقره موجودی) را در سطر مختص به خود ذخیره می کند. هر سطر یک سابقه record به حساب می آید و هر سابقه شامل اطلاعات خاصی مربوط به یک شخصی مکان و غیره می باشد.
هر سابقه به بخش های مجزایی از اطلاعات تقسیم می شود و هر یک از بخش ها میدان fied نام دارد.
در جدول هر میدان ستون جداگانه ای دارد و دارای بخش های مختلفی از اطلاعات می باشد که با هم جمع می شوند و تشکیل سابقه خاصی را می دهند مثلا last name یک میدان است همه نام های خانوادگی موجود در کل جدول در همان ستون به عنوان میدان last name شناخته می شوند.
برنامه اکسس نوع خاصی از پایگاه داده ها به نام پایگاه داده های رابطه ای (relational DataBase) می باشد این پایگاه داده ها اطلاعات را به زیر مجموعه‌های جداگانه تقسیم می کند . هر زیر مجموعه اطلاعات برای هدف خاصی گروه بندی می نماید (نظیر اطلاعات در مورد مشتری تقاضای

فروش کالا) . در برنامه اکسس این زیر مجموعه ها در جدول های جداگانه ای نظیر آنچه قبلا توضیح دادیم قرار دادند.
برنامه اکسس به شما امکان میدهد رابطه ای بین جدول ها برقرار نمایند. این رابطه ها مبتنی بر میدانی هستند که برای هر دو جدول مشترک می باشد. هر یک از این جدول ها دارای میدانی به نام کلید اولیه می باشند.
کلید اولیه هر سابقه رکورد رامنحصرا در جدول شناسایی می کند. بنابراین میدان کلید اولیه primarykey معمولا میدانی است که عدد منحصر بفردی به هر سابقه اختصاص میدهد این عدد در جدول مضاعف نمی باشد به قول معروف unique یعنی یکتا می باشد.
مثلا ممکن است جدول customer دارای میدان ID باشد که هر مشتری را با عدد منحصر بفردی شناسایی می کند. همچنین ممکن است جدولی در اختیار داشته باشید که شامل انواع محصولات شرکت شما باشد وهمچنین می توانید جدولی در اختیار داشته باشید که شامل اجناس شما در انبار باشد که در اینصورت بین جدول project که شامل انواع محصولات شرکت و جدول انبار که شامل اجناس شرکت می باشد ارتباط برقرار می باشد.
برای اینکه جدول projectبا جدول capacitor را بتوانیم پیوند (link) دهیم می‌بایست field میدان projectID درجدول capacitor موجود باشد.
بدین ترتیب متوجه می شوید که حتی پایگاه داده های ساده که از جدول های متعددی تشکیل شده نیز با هم رابطه دارند.

معرفی موضوعات برنامه اکسس
جدول tableفقط یکی از انواع از موضوعات موجود در برنامه اکسس می باشد همچنین شما می توانید در برنامه مزبور با برگه ها forms پرس و جوها Quries و گزارش reports نیز کار کنید
• یک برگه برای وارد کردن ویرایش و مشاهده داده های یک جدول و سابقه رکورد در یک زمان استفاده می شود.
• یک پرس‌وجو به شما امکان میدهد تا سئوالاتی را از پایگاه داده ها بپرسید. از پاسخ پرس و جو میتوانید برای دستکاری داده های موجود در جدول استفاده نمائید نظیر حذف سابقه ها یا مشاهده داده ها موجود درجدولی که فقط ملاک های شخصی دارند.
• یک گزارش به شما امکان می دهدکه اطلاعات پایگاه های داده های موجود در یک قالب را خلاصه نمائید تا برای چاپ مناسب گردند.
به طور کلی هر یک از موضوعات مزبور روشهای مختلفی برای مشاهده و دستکاری داده های جدول به شما ارائه می دهند.

طرح ریزی یک پایگاه داده ها
وقتی پایگاه داده های جدیدی را ایجاد می کنید ، احتمالا می خواهید مطمئن شوید که آن پایگاه داده ها ،‌نه تنها برای رفع نیاز مدخل داده های شما بلکه برای مشاهده گزارش گیری از داده هایی که درجدول های مختلف نگهداری می شوند و در واقع پایگاه داده ها را به وجود می آورند طراحی شده است . پیش ازایجاد پایگاه داده ها کمی وقت صرف طرح ریزی آن نمائید و سپس پایگاه دا

ده ها را پیاده سازی نمائید زیرا که اگر طرح ریزی مناسب برای پایگاه داده ها نداشته باشید در هنگام پیاده سازی با مشکل مواجه خواهید شدکه پس از اینکه پایگاه داده ها را طراحی می کردید می توانید این پایگاه داده را در اختیار نرم افزارهای دیگری قرار داد مثلا میتوانید از پایگاه داده اکسس در کنار زبانهای برنامه نویسی visual c++ وvisal Basic,Delphi و غیره استفاده و یا اینکه از

پایگاه داده اکسس که موضوع پایگاه داده پروژه ماست در کنار زمانهای برنامه نویسی اینترنت مثل PHP یا ASP, HTML و غیره استفاده کرد که البته زبان HTML قادر به دسترسی به رکوردهای یک پایگاه داده را بصورت پویا نداردبه قول معروف مثلا اگر بخواهیم رکورد جدیدی را به پایگاه داده اضافه کنیم HTML قادر به انجام این کار نیست چرا که یک زبان برنامه نویسی اینترنت ایستا است ولی ASP از طریق تعریف اشیا CONNECTION و سپس Record set می تواند رکوردهای موجود در پایگاه داده ها را تحت ثاثیر قرار دهد.

مقدمه ای بر HTML و طراحی وب

یادگیری HTML بسیار آسان است. متون HTML یا همان صفحه وب را می توان با هر ویرایشگری که بتواند فایل را با پسوند HTML یا HTM ذخیره کند ایجاد کرد. HTML کدهای مخصوصی به نام TAG برای ایجاد موارد زیر دارد:
• قراردادن تصاویر و متون در محلی که باید نمایش داده شوند.
• مرتبط کردن متون و تصاویر با صفحات دیگر به نحوی که کاربر بتواند با یک کلیک بر روی آنها به مکانهای مختلف برود.
• قراردادن صوت و ویدئو و اپلت های مختلف برای فعال کردن قسمتهای مختلف صفحه و غیره .
در نهایت صفحه وب ایجاد شده می تواند با استفاده از پروتکل اینترنتی ((Hyper Text Transfer Protocol) د راینترنت منتقل شده واطلاعات خود را به تمامی کاربران نمایش دهد.

در حقیقت نحوه کار این پروتکل بطور ساده بدین صورت است که ابتدا متون صفحه وب نمایش داده میشود وسپس تصاویر قسمتهای دیگر صفحه کامل می‌شوند.
قالبهای تصویری که در وب استفاده می شوند معمولا فایلهای Gif هستند. این فایلهادارای حالت رنگی شاخص دار (indexed color) هستند که می توانیم با آن بطور محسوسی ظرفیت فایل را کاهش دهیم ودر عین حال کیفیت تصویر تغییر چندانی نمیکند. برای اینکار ازنرم افزارهای گرافی

کی مانند photoshopاستفاده کنیم .
علاوه بر حالت رنگی شاخص دار قالب gif می تواند شفافیت یا Transparency را نیز ذخیره کند که در طراحی صفحه وب بسیار کاربر دارد. برای ساخت تصاویر متحرک Gif Animation نیز از قالب Gif استفاده میشود. در یک تصویر متحرک تعدادی اسلاید با فاصله زمانی معین نمایش داده می شوند تا در نظر بیننده متحرک جلوه کند. برای ساخت این گونه تصاویر نیز از برنامه Image ready استفاده می شود. قالب تصویر دیگری که برای انتقال تصاویر در اینترنت استفاده می شود قالب JPG است . JPG نیز فشردگی خاصی را روی تصویر اعمال می کند که باعث کاهش ظرفیت فایل میوشد و انتقال آن را تسریع می کند.
برای استفاده از صدا در صفحات وب بطور استاندارد از قالب صوتی midi و ra یا RM استفاده می‌شود.
البته نحوه اجرای آن بستگی به ویژگیهای مرورگر شما و نوع ساخت صفحه دارد .
برای استفاده از تصاویر متحرک و فیلم نیز از قالب ویدئویی MPEG استفاده
می شود که در اینصورت میتوانید فایل را دریافت کرده و استفاده کنید. گاهی اوقات نیز فیلم بصورت یک رشته Stream وارد سیستم شما شده پخش می‌شود.
در نهایت آخرین چیزی که برای طراحی صفحه وب نیاز دارید ذره ای خلاقیت ونوآوری است تا بتوانید از ابزارهای و روشهای موجود بطور صحیح استفاده کنید و اگر از چگونگی ترجمه کد HTML توسط مرورگرها آگاهی داشته باشید طراحی بهتری انجام می دهید. در حقیقت طراحی صفحه ناشی از خلاقیت و استعدادی هنری افراد است که چگونه از ابزارها و امکانات برای ایجاد طراحی استفاده ببرند.
عامل مهم دیگری که در صفحات وب لازم به نظر می رسد تغییرات صفحه است که هر چند وقت یکبار باید انجام شود و امری ضروری به نظر می رسد. اگر اساس کار درست باشد ایجاد تغییرات به سادگی انجام میوشد و لطمه ای به طراحی صفحه وارد نخواهد شد.

مقدمه ای بر Active Server Pages

شروع کار با Active Server Pages
Active Server Pages راه حل شرکت مایکروسافت برای ایجاد صفحات
پویای وب می باشد. با گسترش اینترنت و www در زندگی امروزه ایجاد وب سایت یکی از بخشهایی است که به سرعت در حال رشد می باشد.
اگر شما احتیاج به ساختن یک وب سایت پویا دارید ASP یک راه حل ساده می باشد .

 

Active Server Pages چیست؟
با گذشت سالهای متمادی تغییرات مهمی را در موضوع اینترنت مشاهده می نمائیم ابتدا اینترنت به منظور یک سرویس دهنده ارتباطات متوسط برای بخشهای دولتی و موسسات دانشگاهی بو

د. با پیدایش WWW اینترنت یک محیط دوستانه چند رسانه ای شد. در اصل سرویس اینترنت به عنوان یک مکان برای آدمهای با ذوق به منظور خلق صفحات خانگی بود اما هر چه از افراد بیشتری به اینترنت وارد شدند اینترنت به یک منبع اطلاعاتی برای همه افراد تبدیل شد. وقتی تعداد افراد on line به یک محدوده بحرانی رسید شرکتهایی که محصولات و خدمات را می فروختند شروع کردن به spring up نمودن این شرکتها هیچ حضور فیزیکی نداشتند فقط یک حضور مجازی داشتند. برای مثال شما میتوانید از سایت Amazon . com کتاب بخرید اما شما قادر نخواهید بود که کتابفروشی Amazon .com را در همسایگی خودتان پیدا کنید.
همان گونه که اینترنت به صورت یک فروشگاه موفق شد طراحی وب سایت هم تغییر پیدا کرد. در روزهای اولیه HTML, WWW به منظور ایجاد صفحات وب ایستا استفاده می شد. اما امروزه صفحات وب ایستا به سرعت در حال منسوخ شدن می باشند. تصور کنید اگر Amazon .com تنها از صفحات وب ایستا استفاده می کرد شما نمی توانستید فهرستهای کتاب را جستجو کنید. شما نمی توانستید یک در خواست بصورت on line صادر کنید شما نمی توانستید توضیحات کاربران دیگران را بخوانید. این است دلیل یک سرمایه گذاری مطمئن که اگر Amozon .com از صفحات وب پویا استفاده نمی کرد نمی توانست تعداد زیادی کتاب بفروشد:
شما می توانید صفحات وب پویا را از راههای زیادی ایجاد نمائید. راه حل مایکروسافت برای ساختن صفحات وب پویا استفاده از Active Server Pages می باشد که به صورت مختصر به آن ASP می گویند.
ASP شامل دو بخش می باشد. کدهای برنامه نویسی و embedded HTML کدهای برنامه نویسی می توانند به وسیله تعدادی از زبانهای
Scripting Language ) نوشته شوند.
زبانهای اسکریپت نویسی دست نویس مربوط به وب که محبوب می باشند عبارتند از VBSpript و Java Script . وقتی یک صحفه ASP درست می‌کنید شما می توانید از یکی از چهارزبان برنامه نویسی استفاده کنید. شبیه دستور Visual Basic.
Vbscript : معمولترین زبان برنامه نویسی Scripting برای ASP می باشد.
Jscript : شبیه Java Script می باشد
Perl Script : شبیه زبان Perl می باشد
Python : یک زبان اسکریپت نویسی قدرتمند می باشدکه بطور معمول برای توسعه وب به کار می رود بیشتر صفحات ASP با استفاده از VB Script ایجاد می گردد. Vbscript ازچهار زبان دیگر به زبان انگلیسی نزدیکتر می‌باشد و دستور زبان آن شبیه به Visual Basic می باشد که تعداد زیادی از توسعه دهندگان وب از آن استفاده کرده اند

 

آشنایی با مدل Client –Server
آیا شما تا حال از خود پرسیده اید که به طور دقیق وقتی شما یک URL در پنجره آدرس مرورگر خود تایپ می کنید چه اتفاقی می افتد؟‌ اینترنت بر روی یک مدل Client –Serverکار می کند.
یک مدل Client –Serverدو کامپیوتر می باشند که با یکدیگر برای انجام یک کار همکاری م می کند. کامپیوتر سرویس دهنده اطلاعات درخواستی را به client بر می گرداند و کامپیوتر client بر روی آن اطلاعات کار می کند.
فعالیتهای روزمره ما تقلیدی از مدل Client –Server می باشد. برای مثال نقشه در یک بازار بزرگ نقش سرویس دهنده را ایفا می کند در حالی که آنهایی که داخل این بازار قدم می ننهند نقش client ها را ادامه می دهند.
اینترنت بر روی مدل Client –Server به خوبی کار می کند. در اینترنت سرویس دهنده webServer می گویند.
سرویس گیرنده در اینترنت web browser نامیده می شود. وقتی شما یک صفحه وب ایستا را از داخل یک مرورگر وب می بینید مراحل زیر اتفاق می‌افتد:
۱-سرویس گیرنده مرورگر وب در کامیپوتر client محل سرویس دهنده وب
را با کمک Router مسیریاب پیدا میکند که مکانیزم آن بدین صورت است آدرس URL وارد شده در مروگر وب کامپیوتر client به یک IPAddress تبدیل شده که Router مسیریاب به کمک این IPAddress به کامپیوتر Server متصل گشته وبه سایت مورد نظر دستیابی پیدا میکند.
۲-سرویس گیرنده سپس به وسیله بخش دوم از URL صفحه وب ایستای معینی رادر خواست می کند linden .htm
3-سرویس دهنده وب بخشهایی از آن فایل به خصوص را به سرویس گیرنده با فرم html می فرستد.
۴-سرویس گیرنده HTML فرستاده شده به وسیله سرویس دهنده را دریافت می کند و آنرا برای کاربر اجرا می کند .
در این فعل و انفعال سرویس دهنده وب در کناری به صورت بی کار می‌نشیند و منتظر درخواست برای یک صفحه ایستا از سرویس گیرنده می باشد. بعد از اینکه صفحه درخواست شد سرویس دهنده وب آن صفحه را برای سرویس گیرنده می فرستد وسپس تا رسیدن درخواست بعدی بیکار می‌نشیند. به این ترتیب فقط صفحات وب ایستا برای سرویس گیرنده فرستاده می‌شود. برای این که صفحات وب پویا فرستاده شود سرویس دهنده وب باید نقش فعالتری را باز کند. همان طوریکه قبلا بیان شد صفحات ASP ، شامل ترکیبی از HTML و کدهای برنامه نویسی می باشند. این کد که بازبانهای مختلف می‌توانند نوشته شود به صفحات ASP اجازه می دهد که به صورت پویا عمل کنند هر چند سرویس دهنده وب مجبور است کدهای برنامه نویسی را قبل از فرستادن HTML به سرویس گیرنده پردازش نماید وقتی مرورگر وب درخواست یک صفحه ASP را می نماید مراحل زیر اتفاق می افتند:

۱-سرویس گیرنده (مرورگر وب) محل سرویس دهنده را به وسیله بخش اول URL تعیین می نماید. (قبلا توضیح داده شد) WWW.some thing .com
2-سرویس گیرنده درخواست صحفه ASP را بوسیله بخش دوم URL انجام میدهد. (default .ASP)
3-سرویس دهنده وب فایل ASP را می‌خواند و کدها را پردازش می نماید.

۴-بعد ازاینکه صفحه ASPبه طور کامل بوسیله سرویس دهنده پردازش شد خروجی به فرمت HTML برای سرویس گیرنده فرستاده می شود.
۵-سرویس گیرنده HTML فرستاده شد به وسیله سرویس دهنده را دریافت کرده و آن را برای کاربر اجرا می نماید.
سرویس گیرنده نمی تواند بین صفحه ASP وصفحه وب ایستا تفاوتی را قائل شود زیرا هر دوی آنها به صورت HTML دریافت می شود. وقتی سرویس دهنده یک صفحه ASP را پردازش می کند همه کدهای برنامه نویسی برروی سرویس دهنده ترجمه می گردد. و هیچ کدام از این کدها به سرویس گیرنده فرستاده نمی شود. ما فقط دوراهی که سرویس دهنده وب به یک درخواست سرویس گیرنده جواب می دهد را دیدیم. اگر درخواست برای یک صفحه HTML ایستا است سرویس دهنده به سادگی محتویات یک صفحه وب را بر می گرداند . اگر درخواست برای یک صفحه ASP بود در ابتدا سرویس دهنده وب صفحه ASP را پردازش می کند وسپس خروجی HTML را برای سرویس گیرنده می فرستد.
حال چطور یک سرویس دهنده وب تعیین می کند که سرویس گیرنده یک صفحه HTML ایستا را درخواست کرده است یا یک صفحه ASP را ؟ سرویس دهنده وب بوسیله پسوند صفحه وب این موضوع را تعیین می نماید. به همین دلیل است که وقتی شما یک صفحه ASP را ایجاد می کنید باید
پسوند آن را ASP قرار دهید:
با این کار سرویس دهنده وب می فهمد که قبل از فرستادن خروجی برای سرویس گیرنده باید کد برنامه نویسی را پردازش نماید.
اجازه دهید به صورت مختصر به یک صفحه ASP نمونه نگاهی بیندازیم. لیست زیر شامل کدهایی می باشد که زمان و وقت فعلی رانمایش میدهند. برای اجرای کد لیست زیر شما ابتدا نیازبه نصب یک سرویس دهنده وب به روی کامپیوتر تان دارد که این سرویس دهنده وب در window 98 می تواند (PWS) و در windows 2000 و یا windows xp (IIS) باشدکه بعد از نصب سرویس دهنده بر روی کامپیوترتان در درایوی که windows نصب است شاخه Inet pub و سپس www Root ایجاد می شود که اگر کدهای ASP رادر این مسیر که بعد از نصب سرویس دهنده وب ایجاد شد کپی کنید در صورت درخواست این صفحات ASP ابتدا کامپیوتر Server ابتدا صفحات ASP را پردازش کرده و سپس برای کاربر ارسال می نماید.
۱: <%@language=VBSCRIPT%>
2:<HTML>

۳: < BODY>
4:The Current Time Is:
5: <%Response write Time ()%>
6:</BODY>
7:<HTML>
تجزیه وتحلیل : توجه کنید که کد ASP بوسیله دو علامت <% %> احاطه شده است . وقتی یک صفحه ASP از سرویس دهنده وب درخواست می گردد سرویس دهنده وب بطور

کامل همه کدهای ما بین دو علامت <% %> را قبل از فرستادن خروجی برای سرویس گیرنده پردازش می کند. کد لیست قبل که مشاهده کردید شباهت زیادی به فایل HTML واقعی دارد این embeddedHTML (خطوط ۲و۳و۶و۷)ایجاد صفحات ASP از اسناد HTML موجود را به سادگی ممکن می سازد. در حقیقت تنها کد ASP خطوط ۵و۱ می باشند خط ۱ به سرویس دهنده وب اطلاع می دهدکه زبان Scripthing در این صفحه ASP به کار رفته است. به خاطر بیاورید که یک صفحه ASP می توانست انواع مختلفی از قبیل Javascript , Vbscript و غیره باشد. که ما در پروژه خود از زبان اسکتریپت Vbscript استفاده کرده ایم .

اسکریپتهای client –side و اسکریپتهای server side
اسکریپتهای client –side کدهای برنامه نویسی می باشند که در یک فایل HTML بر روی مرورگر اجرا می گردد.
کدهای اسکریپت نویس client –side شبیه کدهای HTML می باشند و به وسیله تگ <Script> HTML فهمیده می شوند. با توجه به این حقیقت که برنامه Net ScapeNavigator فقط Java Script را پشتیبانی می کند به طور معمول با زبان Java Script نوشته می شوند.
اسکریپتهای Server- Side اسکریپت هایی هستند که بر روی سرویس دهنده وب اجرا می گردند. این اسکریپت ها پردازش می شوند و خروجیشان برای سرویس گیرنده فرستاده میشود.
حال به تفاوتهای بین اسکریپت های c lient –side و اسکریپت های Server –side می پردازیم
client –side اسکریپت های client –side ابدا توسط سرویس دهنده وب پردازش نمی شود بلکه تنها توسط سرویس گیرنده پردازش می شود.
Server-side: اسکریپت های Server-side تماما بر روی سرویس دهنده وب پردازش میوشند. سرویس گیرنده هیچ کدی را از اسکریپت های Server-side دریافت نمیکند بلکه تنها خروجی اسکریپت ها ی Server-side را می گیرد . اسکریپت های Server-side و client –side هیچ فعل و انفعالی برروی یکدیگر ندارند زیرا اسکریپت های client –side بعد از این که اسکریپت های Server-side پردازش خود را به طور کامل انجام دادند بر روی سرویس گیرنده اجرا می شوند.
که درحقیقت کدهای ASP اسکریپت های Server-side می باشند بنابراین اگر شما به عنوان clientدر شبکه اینترنت درخواست یک صفحه ASP را داده باشید درکامپیوتر server پردازش بر روی اسکریپت های ASP صورت گرفته و شما به عنوان clinet تنها یک سری کد HTML مبهم دریافت می کنید.

مقدمه ای بر نحوه ایجاد پایگاه داده ها

حال به نحوه ایجاد پایگاه داده مربوط به پروژه می پردازیم که این پایگاه داده در مورد سیستم فروش شرکت می باشد که با کمک نرم افزار Microsoft Access از مجموعه نرم افزارهای office طراحی کرده ایم.

اولین گام در مورد ایجاد پایگاه داده ها تجزیه و تحلیل سیستمی است که شما می خواهید راجع به آن پایگاه داده ایجاد نمائید که بسیار حائز اهمیت است زیرا که اگر تجزیه و تحلیل سیستم به خوبی صورت نگیرد در آینده پایگاه داده ها با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد مثلا در مورد همین سیستم فروش شرکت ما می بایست ارتباط بین مشتری با شرکت نحوه صدورفاکتور ، نحوه صدور پیش فاکتور ،اجناسی که شرکت عرضه می نماید و انبارداری شرکت که خود بحث انبارداری بسیار بحث پیچیده ای است را مشخص نمائیم به عنوان مثال فرق بین پیش فاکتور و فاکتور را درک کنیم واین که قطعاتی که در داخل انبار هستند به چه نحوی در فاکتور و پیش فاکتور جای می گیرند و غیره و یا همین که یک مشتری در شرکت دارای چه مشخصه هایی است خ

ود از مراحل تجزیه و تحلیل سیستم محسوب میشود و همچنین موجودیتهای فاکتور پیش فاکتور،انبار و محصول دارای چه مشخصه هایی هستند اگر مثلا درموجودیت انبار ما پنج قطعه از یک نوع محصول داشته باشیم چگونه این قطعات را ازهم متمایز کنیم که تعیین همین

عنصر متمایز کننده در هر رکورد در موجودیتهای فوق بسیارحائز اهمیت است مثلادر مودر موجودیت مشتری کد ملی می تواند به عنوان عنصر متمایز کننده هر مشتری محسوب گردد که البته ما در پروژه خود عنصر متمایز کننده را به گونه ای دیگر تعریف کرده ایم که اینها مقدماتی بود در مورد ایجاد پایگاه داده ها که در مبحث بعدی به نحوه ایجاد جداول می پردازیم.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 12700 تومان در 69 صفحه
127,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد