دانلود فایل پاورپوینت اخلاق و معیشت

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اخلاق و معیشت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اخلاق و معیشت قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

۱- با نقش کار در شکل گیری شخصیت فردی و اجتماعی انسان و نقش آن در بهداشت روانی انسان آشنا شویم. ۲- ضمن آشنایی با دیدگاه اسلام راجع به کار و ارزشمندی آن هیچ کاری را کوچک نشماریم و لحظه ای را به بطالت نگذرانیم. ۳- کار را به عنوان یک وظیفه دینی و اجتماعی و یکی از عبادات تلقی کنیم. ۴- با شناخت رابطه ی یین خوش اخلاقی و گشایش روزی و بد اخلاقی و تنگدستی در اصلاح اخلاق خود کوشش بیشتری بنماییم.

اسلاید ۲ :

۱- برای رسیدن به ابزار و وسایل زندگی راحت و آرام ، چه باید کرد؟برای این هدف ۲چیز لازم است. الف – توجه و توکل به خداوند.
ب-سعی و تلاش جدی . اگر این دو عامل باشد ،حتما موفق خواهیم بود
۲-یک آیه از قرآن در رابطه با سعی و کوشش بیاورید؟

اسلاید ۳ :

الف)سوره نجم آیه ۳۹الی۴۱ که می فرماید انسان به چیزی نمی رسد مگر با سعی و کوشش ب)سوره اعراف آیه ۱۰ که می فرماید ما برای شما انسان ها امکانات و ابزار زندگی را ایجاد کردیم تا از این ها استفاده کنید،آنهایی که بهره گیری کنند و شکرانه اش را به جای آورند کم اند.در سایه کار وتلاش انسان ها دنیا وآخرت آباد و ارزشمند خواهند داشت . قرآن کریم می فرماید:

اسلاید ۴ :

امام صادق (ع)می فرمایند: «الکاد علی عیاله کالمجاهد فی سبیل الله» کسی که برای مخارج خانواده اش تلاش می کند همانند مجاهد در راه خداست. از نظر اسلام کار با هدف صحیح عبادت است و بی کاری زشت و بد است.در این رابطه آیات و روایات فراوان داریم.۴- مبغوض ترین بندگان در نزد خداوند چه کسانی هستند؟
جواب این سوال را حضرت موسی از خداوند در خواست نمود ،خداوند فرمود : «جیفه بالیل،بطال بالنهار»

اسلاید ۵ :

۵- جمع مال از راه حلال چگونه است؟امام صادق (ع) می فرمایند: «لاخیر فی من لایحب جمع المال من حلال یکف به وجهه و یقضی به دینه و یصل به رحمه» کسی که برای آبروی خود و ادای بدهکاری اش و کمک به بستگانش کار نکند ،خیری در اونیست.
۶-سیره اولیا دین در کار کردن چگونه بوده است؟
پیامبر با دیگران کار می کرد، امام باقر با ۲ غلام سیاه ،در مزرعه مشغول کشاورزی بوده و فرمود اگر در این حال بمیرم؛در حال عبادت مرده ام. امام صادق (ع) در مزرعه شخصی خود کار می کرد ومی فرمود: دوست دارم که انسان برای تامین معاش خود سختی ها را تحمل کند. برای تفصیل این روایات به کتاب مراجعه کنید.

اسلاید ۶ :

۷- نقش نیت در ارزشمندی کار را توضیح دهید؟اگر انگیزه شخص از کار کردن و درآمد ، خدمت به خانواده و پدر ومادر و صله ی ارحام باشد آن کار عبادت و مورد محبت خداست و اگر انگیزه او تکاثر و تفاخر باشد آن کار محبوب خدانیست وممکن است موجب وزروبال و بدبختی انسان شود.
۸-رابطه اخلاق با روزی و درآمد را توضیح دهید؟
خوش اخلاقی موجب گشایش روزی و بد اخلاقی موجب کمی و تنگی روزی است. منظور از روزی در اینجا روزی مادی و معنوی است. امیر المومنین می فرمایند: «فی سعـه الاخلاق کنوز الارزاق»

اسلاید ۷ :

پیامبر اکرم می فرمایند: «یا اباذران الرجل لیحرم رزقه بالذنب یصیبه» خداوند در قرآن می فرمایند:

اسلاید ۸ :

اگر همه خوب بودند، برکات ما از زمین و آسمان بر آنان گشوده می شد ، لکن تکذیب کردند و بد عمل کردند ،پس ما به گناهانشان گرفتیمشان. و باز می فرمایند:

اسلاید ۹ :

قسمت شاهد بحث ما در آیه می فرماید: هرکس تقوا پیشه کندخداوند را ه ، نجاتی برای او فراهم می کند و او را از جایی که گمان ندارد ،روزی می رساند وهر کس برخدا توکل کند،اوکفایت امرش را می کند. . . . «در حکومت جهانی امام زمان(ع)چون مردم همه خوب می شوند،خداوند برکات فراوانی را بر انسان ها سرازیر می کند و وضع زمین عوض می شود.»۹- کار و اشتغال چه نقشی در بهداشت روانی انسان دارد؟
انسانی که کار آبرومند دارد و پر تلاش است ،در وجود خود احساس رضایت می کند و از زندگی خود لذت می برد و احساس شخصیت می کند و دارای روحیه سالم است ،اما بیکاری موجب فساد و بزه کاری و در نهایت عذاب وجدان می شود.

اسلاید ۱۰ :

امیر المومنین (ع) می فرمایند: «النفس ان لم تشغله شغلک» اگر تو نفس خود را به کاری مشغول نسازی ، او تورا مشغول خواهد کرد. پاسکال گفته است : مصدر کلیه مفاسد فکری و اخلاقی بیکاری است،هر کشوری که بخواهد،این عیب بزرگ اجتماعی را رفع کند،باید مردم را به کار وادارد تا آن آرامش عمیق روحی که عده ای معدوداز آن آگاه اند،در عرصه وجود همه افراد برقرار شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 16 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد