دانلود فایل پاورپوینت درسی از قرآن

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت درسی از قرآن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت درسی از قرآن قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بهشت ، اقامتگاه ابدی مومنان و صالحان رستگار در جهان آخرت است. مومنان و صالحان رستگار یا به طور کلی بهشتیان کسانی هستند که به تصریح قرآن کفه ی اعمال نیکشان بر اعمال بد غالب آمده است .

اسلاید ۲ :

وَالْوَزْنُ یَوْمَئِذٍ الْحَقُّ فَمَن ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ فَأُوْلَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿اعراف-۸﴾ 
 
و در آن روز سنجش [اعمال] درست است پس هر کس میزانهاى [عمل] او سنگین باشد آنان خود رستگارانند.
 

اسلاید ۳ :

بهشتیان در عرف قرآن مجید به چند نام و صفت نامیده شده اند ، از جمله اصحاب الجنه (بقره ۸۲؛ هود ۲۳) و اصحاب الیمین و اصحاب المیمنه (واقعه ۸، ۲۷ ، ۳۸) در یکی از آیات قرآن محید هم تصریح شده است که بهشت برای متقین (پارسایان و پرهیزکاران) آماده شده است ( آل عمران ، ۱۳۳) و در آیه ی دیگر گفته شده است:

اسلاید ۴ :

سَابِقُوا إِلَى مَغْفِرَهٍ مِّن رَّبِّکُمْ وَجَنَّهٍ عَرْضُهَا کَعَرْضِ السَّمَاء وَالْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿۲۱- حدید﴾
 
 [براى رسیدن] به آمرزشى از پروردگارتان و بهشتى که پهنایش چون پهناى آسمان و زمین است [و] براى کسانى آماده شده که به خدا و پیامبرانش ایمان آورده‏اند بر یکدیگر سبقت جویید این فضل خداست که به هر کس بخواهد آن را مى‏دهد و خداوند را فزون‏بخشى بزرگ است .

اسلاید ۵ :

بهشت در آسمان نزدیک سدره المنتهی است (ذاریات – ۲۲ و نجم -۱۴، ۱۵) آن را برای بهشتیان به پیش می آورند ( تکویر – ۱۳)تا از آن دور نباشند (ق –۱۳) وآنان را که از پروردگارشان ترسیده اند گروه گروه به بهشت می برند . چون بدان رسند و درهاى آن به رویشان گشوده گردد و نگهبانان آن به ایشان گویند سلام بر شما خوش آمدید در آن درآییدو جاودانه بمانید ( زمر- ۷۳)

اسلاید ۶ :

پهنای بهشت به قدر همه ی آسمانها و زمین است ( آل عمران ۱۳۳ ؛ حدید ۲۱) و در آنها خانه هایی نیکو (مساکن طیبه) برای بهشتیان آماده است (توبه ۷۲) و حوریانی که مستور در خیمه ها هستند (منتظر ایشانند) (الرحمن ۷۲) در آنجا باغهایی عالی است (غاشیه ۱۰) و در آن چشمه سارها روان باشد و نهرهایی از آب زلال تغییر ناپذیر و شیری که طعمش دگرگون نمی شود ، و شرابی که آشامندگان از آن لذت می برند و نهرهایی از عسل مصفی (محمد ۱۵)

اسلاید ۷ :

چشمه سارانی که رایحه ی کافور و زنجبیل دارند (انسان ۵، ۱۷) بهشتیان در آنجا بر تختها تکیه زده اند ، نه هیچ آفتابی می بینند و نه سرمایی . سایه های درختان بر سرشان افتاده و میوه ها به فرمانشان باشد (انسان ۱۳-۱۴) بر چهره هاشان طراوت نعمت را بشناسی . از شرابی خالص که بر سر آن مهر نهاده اند سیراب می شوند. (مطففین ۲۴ -۲۶)

اسلاید ۸ :

به پاداش کارهایی که کرده اند می خورند و می آشامند و بر آن تختهای کنار هم چیده تکیه می زنند. حوریان را همسرشان می گردانیم. کسانی که خود ایمان آورده اند و فرزندانشان در ایمان پیرویشان کردند فرزندانشان را به آنها ملحق می کنیم و از پاداش عملشان هیچ نمی کاهیم . پیوسته از هرگونه که بخواهند میوه و گوشت عطایشان می کنیم . در آنجا جام می دهند و جام می ستانند که در آن نه سخن بیهوده باشد نه ارتکاب گناه . غلامان چون مروارید پنهان در صدف ، به گردشان می چرخند ، پرسش کنان روی به یکدیگر می کنند … ( طور ، ۱۹-۲۵)

اسلاید ۹ :

هر کینه ای از دلشان برکنده شده است ، همه برادرند ، بر تختها رو به روی همند ، هیچ رنجی به آنها نمی رسد و کسی از آنجا بیرونشان نراند (حجر ۴۸-۴۸) و با هم دوستانه و همدلانه به گفت و گو می پردازند و از گذشته یاد می کنند (طور۲۵-۲۷) در آنجا دعایشان این است : سبحانک اللهم (بار خدایا تو منزهی) و به هنگام درود ، سلام می گویند و پایان دعایشان این است : سپاس خدای را ، آن پروردگار جهانیان (یونس ۱۰)

اسلاید ۱۰ :

بر بسترهایی که آسترشان از استبرق (دیبای ضخیم) است تکیه زده اند . از فرودستهاشان ، نهرها جاری است . بهشتیان را به دستبندهای زر می آرایند و جامه هایی سبز از دیبای نازک و دیبای ستبر می پوشند (کهف ۳۱) در آنجا زنانی هستند که جز به شوهر خویش ننگرند و پیش از بهشتیان هیچ آدمی و جنی به آنها دست نزده است همانند یاقوت و مرجان (الرحمن ۵۴-۵۸) بهشتیان (( ازواج مطهره)) (همسران پاکیزه ) دارند ، حوریان که چشم فروهشته (قاصرات الطرف) هستند و چشمانی درشت و زیبا دارند (آل عمران ۱۵؛ صافات ۴۸)

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 31 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد