دانلود پاورپوینت باغ بهشت

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت باغ بهشت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت باغ بهشت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه :

باغ بهشت از مهمترین پروژه های ساختمانی هزاره و همچنین یکی از بزرگترین گلخانه های جهان است که مکانی برای نمایش وابستگی انسانها به گیاهان و گوناگونی بسیار زیاد آنها می باشد.

پروژه ایدن ترکیبی از بوم شناسی ، باغبانی ، علوم ، هنر و معماری است , که شامل بیش از صد هزار بوته به نمایندگی از پنج هزار گونه ی آب و هوای از مناطق از جهان است. نیکلاس گریمشاو و همکاران به دلیل تجربه خود در ایجاد ساختار سقف بزرگ شیشه ای در ترمینال بین المللی واترلو در لندن انتخاب شدند . هدف اصلی در طراحی نهایی معماری و سازه باغ بهشت , فراهم آوردن حداکثر استحکام با حداقل ابزار پولادین و حجم حداکثر با مساحت حداقل بوده است .

اسلاید ۲ :

پروژه باغ بهشت :

معمار: نیکولاس گریمشاو (Nicholas Grimshaw)

 

تاریخ آغاز ساخت پروژه: ژانویه سال ۱۹۹۶ میلادی

 

مکان: سنت آستل (St. Austell) ،

    کورن وال (Cornwall) ، انگلستان

تکمیل فاز نخست: عید پاک سال ۲۰۰۰

 

پایان کلیه مراحل ساختمانسازی: عید پاک

   سال ۲۰۰۱

سبک: تکنولوژی برتر (High Tech)

 

مساحت: ۲۳ هزار متر مربع

اسلاید ۳ :

سرچشمه باغ بهشت :

پروژه بهشت زاییده تفکر تیم اسمیت بود که هم اکنون مدیر اجرایی باغ بهشت است. در سال ۱۹۹۵ وی با کمک معماری محلی بنام جاناتان بال اقدام به برآورد هزینه پروژه کردند که حاصل، بودجه ای معادل ۸۶ میلیون پوند برای احداث چنین باغی بود.

ایده پروژه بهشت، ساده بود: خلق مکانی توریستی در سطح کلاس جهانی که بازگوکننده داستانهایی انسانی از وابستگی انسانها به گیاهان باشد.

اسلاید ۴ :

به ویژه می بایست این مکان به گونه ای تدارک دیده می شد تا علاوه بر اینکه بصورت نمایشی جذاب جلوه گر شود، به اندازه کافی بلند و مرتفع باشد تا درختان سر به فلک کشیده جنگلهای پر باران در آن جای گیرند، همچنین به میزان لازم وسیع و عریض باشد تا بتوان پوشش گیاهی مدیترانه ای را بصورت پرتگاههایی مصنوعی در آن قرار داد؛ به راستی که باغ بهشت برازنده لقب هشتمین عجایب جهان است.

اسلاید ۵ :

سایت :

یک گودال عمیق رسی خارج از سنت آستل برای اجرای پروژه، ایده آل بود، چراکه هم مجموعه را در مقابل باد محافظت می کرد و هم در بخش جنوبی آن صخره ای سنگی وجود داشت که برای دریافت نور خورشید مناسب بود.
ایده طرح بر مبنای خلق مجموعه ای عظیم از “گلخانه ها” بود که در زمین شیبدار بخش جنوبی، یعنی جایی که صخره قرار داشت، برپا می گشت و باید

یک کلکتور خورشیدی و سیستم بانک گرمایی با ذخیره سازی ۲۴ ساعته در آن مکان مهیا می گشت. سطح شیبدار جبهه شمالی نیز باید جهت مزرعه هایی پلکانی با نمایشهایی تندیس گونه آماده سازی می گردید.

اسلاید ۶ :

گرچه، سایت کامل و بدون عیب و نقص نبود : شکل مخروطی آن در مقابل سیل و طوفان بسیار آسیب پذیر بود، خاک مناسبی نداشت و زمین ناپایدار بود. این مسایل تماماً توسط معماران، مهندسین و متخصصان باغبانی در نظر گرفته شد، اما برای اجرای این پروژه نسبت به دیگر نقاط برتری داشت، بنابراین انتخاب گردید؛ در واقع موانع اصلی با همکاری و اشتیاق گروه همکاران پروژه از سر راه برداشته شدند.

 

اسلاید ۷ :

صاحب تفکر گنبد ژئودوزیک، معمار آمریکایی، ریچارد باکمینستر فولر (Richard Buckminster Fuller) بود، کسی که بزرگترین گنبد را در پاویون ایالات متحده در نمایشگاه جهانی (Expo) سال ۱۹۶۷ مونترآل کانادا با قطری معادل ۲۵۰ فوت (۷۶ متر) ایجاد کرد.
متخصصین سازه های فضایی مرو، دفتر معماری نیکولاس گریمشاو و همکاران و مهندسان سازه، آنتونی هانت و شرکا با همکاری یکدیگر بر روی نحوه تقاطع مجموعه ای از گنبدها کار کردند. آنها پی بردند که شیشه بسیار سنگین، انعطاف ناپذیر و خطرناک برای کاربردی اینچنینی است و همچنین دریافتند که “اتیل تترا فلوئور اتیلن” (ETFE) که فلوئور پلیمری با ویژگیهای کششی مناسب است، برای کاربرد در این پروژه، راه حل خوبی است.

اسلاید ۸ :

بیوم ها :

هر بیوم شامل چهار گنبد است که با

کمانهایی فلزی در محل اتصال به

 یکدیگر تقویت شده اند. شکل ایجاد شده،

 حداکثر اندازه و استحکام را با استفاده

از حداقل فولاد و همخوانی با محیط

متفاوت گودال رسی فراهم می کند.

در کل، آنها بزرگترین گلخانه های

جهان هستند.بیوم بزرگتر – مربوط به

پوشش گیاهی مناطق مرطوب استوایی – سطحی معادل ۱۷۰ هزار فوت مربع (۱۵۵۹۰ متر مربع) یا ۸/۳ جریب (۵۵/۱ هکتار) را پوشش می دهد و ۱۸۰ فوت (۵۵ متر) ارتفاع، ۳۳۰ فوت (۱۰۰ متر) عرض و ۶۶۰ فوت (۲۰۰ متر) طول دارد.

اسلاید ۹ :

بیوم مربوط به پوشش گیاهی مناطق گرم و معتدل، ۷۰ هزار فوت مربع (۶۵۴۰ مترمربع) یا ۶/۱ جریب (۶۵/۰ هکتار) مساحت دارد و ۱۱۵ فوت (۳۵ متر) ارتفاع، ۲۱۳ فوت (۶۵ متر) عرض و ۴۴۰ فوت (۱۳۵ متر) طول دارد.
شش ضلعی ها، پنج ضلعی ها و مثلث هایی که پیـوند آنها تشکیل دهنده بیوم هاست، تماماً دارای ویژگیهای منحصربفردی هستند که این ناشی از طبیعت غیرعادی سایت می باشد.

اسلاید ۱۰ :

گرما با فنهای بزرگ گرمازا توسط آب گرم از دستگاههای اصلی مولد گرمای زیرزمینی تأمین می گردید. مسیر، شدت، رطوبت و دمای هوا با نرم افزار کامپیوتری کنترل می شد؛ همچنین این نرم افزار، بازشوها را در بالا و پایین گنبدها کنترل می کرد. هوای گرم به سمت بالا هدایت می شد و هوای خنک تر از بخش پایین جایگزین آن می گردید.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 36 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد