دانلود فایل پاورپوینت بررسی وضعیت رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی وضعیت رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی وضعیت رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

اقدامات انجام شده از سال ۱۳۷۶ لغایت ۱۳۸۶

  • پیشنهاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طی نامه شماره ۲/۴۲۲۴۹ مورخ ۷۶/۴/۲ درخصوص اصلاح رشته شغلی مربی آموزش فنی وحرفه ای و رتبه بندی به سازمان امور اداری و استخدامی (سابق) ارسال و پس از تصویب، طی نامه شماره ۲/۴۲/۳۲۶۰۷مورخ ۷۶/۸/۱۴جهت اجراء به این سازمان ابلاغ و در ضوابط رسته فنی و مهندسی و دررشته شغلی مربی در چهار سطح(مربی (مربی) – مربی(مربی ارشد) – مربی(سر مربی) -مربی(استاد مربی) ) درج گردیده است.

—جهت اجرایی شدن این مصوبه، جلسه ای در مورخه ۷۶/۱۱/۱۴ با عضویت مدیران وقت سازمان تشکیل، و صورتجلسه پیوست تنظیم و مسئولیت های هرکدام از دفاتر مربوط مشخص و نحوه اجرای ارتقاء گروه مربیان طی نامه ای به مدیریت اموراداری اعلام گردیده است.

اسلاید ۲ :

اقدامات انجام شده اجرایی از سال ۱۳۷۶ لغایت ۱۳۸۶

—دفتر بودجه و تشکیلات در راستای اجرای مصوبه جلسه ۷۷/۴/۱۴ شرایط احراز عناوین پست های مربی، مربی ارشد، سر مربی و استاد مربی تهیه و پس از تایید اعضاء کمیته متشکل از مدیریت اموراداری، مدیریت اجرایی، مدیریت بودجه و تشکیلات و مدیریت برنامه ریزی، جهت اجرای آزمون رتبه بندی مربیان به معاونت اداری و پشتیبانی وقت ارسال نموده است.

—مدیریت امور اداری وقت سازمان با توجه به نامه شماره ۹/۱۲۳۸ مورخ ۷۹/۸/۱۰ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور(سابق) درخصوص نحوه صدور حکم کارگزینی مربیانی که از سطوح مربی، مربی ارشد، سرمربی و استادمربی برخوردار می گردیدند به مدیران مناطق طی بخشنامه ۵۱۳۲۸ مورخ ۷۹/۹/۱۳ ابلاغ گردیده است. صدور احکام ارتقای شغلی مربیان واجد شرایط(مربی ارشد، سرمربی و استاد مربی) منوط به تائید مدیریت اجرایی آموزش شده است.

—دفتر پژوهش استانداردهای آموزشی مربیان را در چند حرفه تهیه و تدوین نموده ولی به دلایل برخی از مشکلات بطور کامل تحقق نیافت.

اسلاید ۳ :

  • رتبه بندی مربیان تا زمان اجرای طرح تبیین مسیر شغلی کارشناسان که هیات محترم وزیران به منظور جذب و نگهداری نیروهای متخصص کارشناسی و مدیریت طی تصویب نامه شماره ۴۱۶۹/ت ۲۵۷۰۳ هـ مورخ ۸۱/۵/۲۳ فوق العاده ویژه ای را در سه سطح (ارشد، خبره، عالی) به دستگاههای اجرایی ابلاغ نمود، ادامه داشت.

—مربیان با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر براساس مصوبه ۱۴۰۶/۱۷۱۲۲۱ مورخ ۸۴/۱۲/۳ مشمول برقراری فوق العاده ویژه گردیدند و احکام کارگزینی آنان درصورت کسب امتیاز مربوطه و تایید هیات ممیزی از تاریخ ۸۵/۱/۱ صادر گردیده است.

—از آنجایی که برقراری فوق العاده ویژه در سه سطح (ارشد،خبره، عالی)  با رتبه بندی مربیان در سیستم اتوماسیون اداری (راد سامانه) تداخل داشت به همین دلیل رتبه بندی و عناوین تعیین شده مربیان از احکام کارگزینی آنان حذف گردیده است.

اسلاید ۴ :

—با توجه به افزایش نقش و جایگاه مربیان سازمان به عنوان اصلی ترین محور توسعه کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای ضرورت اجرای طرح بیش از پیش اهمیت یافته و با تاکید مسئولین وقت سازمان، مرکز تربیت مربی اقدام به تهیه آئین نامه اجرائی این طرح نموده و در جلسه شورای معاونین سازمان در تاریخ ۸۶/۱۱/۲۸ به تصویب اعضاء رسید. ریاست محترم وقت سازمان آئین نامه رتبه بندی مربیان را طی نامه شماره ۱/۱۳۶۸۵-۱مورخ ۸۶/۱۲/۵ به کلیه مناطق ابلاغ گردید.

—در راستای اجرای طرح رتبه بندی مجدد مربیان سازمان بر اساس آئین نامه مذکور مقرر گردید مرکز تربیت مربی هر ساله (حداکثر دو بار) آزمون جامع ارتقاء سطح مربیان را برگزار نماید.

اسلاید ۵ :

— در سال ۸۷ افراد واجد شرایط در آزمون جامع که ضوابط و شرایط آن قبلاً توسط مرکز تربیت مربی به استان ها ابلاغ گردیده بود، توسط مدیریت اجرائی آموزش(دفتر بهسازی و نظارت فعلی) با فرایندهای تعریف شده پس از بررسی های تیم کارشناسی به مرکز تربیت مربی معرفی شدند.

—با توجه به فراوانی تعداد مربیان برق و فناوری خودرو در سطح سازمان اولویت برگزاری آزمون جامع ارتقاء سطح مربیان(مربی به مربی ارشد) به این دو رشته اختصاص یافت و در شهریور ۸۷ آزمون مذکور برگزار گردید.

—در دی ماه ۸۷ علاوه بر رشته برق و فناوری خودرو برای رشته های: جوشکاری، صنایع چوب، نقشه کشی، ماشین ابزار و CNC، رایانه، تاسیسات، تکنولوژی آموزشی و طراحی تکنولوژی دوخت نیز آزمون سطح ارشد مربی در دو مرحله کتبی و عملی برگزار گردید و نتایج آن به منظور بهره مند شدن مربیان قبول شده از امتیازات در نظر گرفته شده در بند ب آئین نامه طرح طبقه بندی مربیان مورخ ۸۶/۱۱/۲۸ به شورای معاونین سازمان ارسال گردیده است.

اسلاید ۶ :

مزایا و امتیازات بند ب آئین نامه طرح رتبه بندی مربیان :
۱- برای افزایش انگیزه و استفاده از ظرفیت های علمی و توانمندی های مربیان در سطوح مختلف، مزایا و امتیازات به شرح جدول ذیل تعیین و اعلام شده است.

اسلاید ۷ :

اقدامات انجام شده اجرایی از سال ۱۳۸۶ لغایت ۱۳۹۰

۲- علاوه بر موارد فوق وعده های دیگری برای افزایش ضریب حق التدریس مربیان در سطوح مختلف و همچنین پرداخت فوق العاده شغل های دیگر متناسب با سطوح مختلف مربیگری مشروط به تصویب هیئت محترم وزیران اعلام گردیده است.

۳- تا زمان تصویب موارد مندرج در بند۲ جهت ایجاد انگیزه در مربیان مبنی بر شرکت در آزمون جامع، به حائزین سطوح مختلف مربیگری برای سطح مربی ارشد معادل یک ماه و برای سطح سرمربی معادل دو ماه و برای سطح استاد مربی معادل سه ماه حقوق در زمان احراز سطح بالاتر در نظر گرفته شده است.

اسلاید ۸ :

دلایل عدم استفاده از مزایای پیش بینی شده دربند ب آئین نامه رتبه بندی مربیان سال ۸۶

  • هر گونه افزایش حقوق و مزایا و برقراری و یا افزایش درصد فوق العاده ویژه و فوق العاده خاص و… و اعمال آنان در احکام کارگزینی با بخشنامه های معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و یا به موجب تصویب نامه هیات محترم وزیران و یا سایر مراجع قانونی صورت می پذیرد.
  • ضمناً جهت اخذ مجوز برای مزایای بند ب آئین نامه مذکور مکاتبات متعددی با امضای مقام عالی وزارت با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور انجام گرفت که با اجرایی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری با افزایش مزایا موافقت بعمل نیامده و فوق العاده های پیش بینی شده در طرح رتبه بندی نیز لغو گردیده است.

اسلاید ۹ :

اقدامات انجام شده اجرایی از سال ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۲

  • در مورخه ۹۰/۸/۱ با توجه به اهمیت موضوع و پاسخ به مطالبات مربیان، به دستور ریاست محترم سازمان کارگروهی تحت عنوان کارگروه ویژه ساماندهی مربیان ایجاد و با عضویت معاونین سازمان،تعدادی از مدیران ستادی و استانی باتشکیل جلسات متعددی فعالیت نموده و مصوبات آن به شورای معاونین جهت نهایی شدن ارائه می گردید.
  • یکی از این موضوعات طرح رتبه بندی مربیان بوده که با ابلاغ رئیس کارگروه به تعدادی از اعضاء، بطور مشخص تیمی با عضویت مدیرکل دفتر بودجه و تشکیلات(آقای کیائی)- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز(آقای عزیزی)- نماینده مرکز تربیت مربی(آقای مکرمی)- نماینده اداره کل امور اداری(آقای خوش بین)- نماینده حوزه معاونت آموزش(آقای یلمه) تشکیل گردیده و طی مطالعه و بررسی سوابق این موضوع و با استفاده از ظرفیت ها و فرصت های داخلی در نهایت دستورالعمل داخلی ارتقا و رتبه بندی مربیان رسمی، پیمانی و حق التدریس تهیه و پس از تصویب در کارگروه ویژه ساماندهی مربیان، به شورای معاونین ارائه گردید.

اسلاید ۱۰ :

اقدامات انجام شده اجرایی از سال ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۲

  • علیرغم اینکه طرح ها و دستورالعمل های قبلی رتبه بندی مربیان به دلیل عدم پشتوانه شفاف قانونی و عدم توفیق در اخذ مجوزهای قانونی توسط مسئولین سازمان، اجرایی نگردید، دستورالعمل اخیر نیز که با توجه به ظرفیت های داخلی سازمان پیش بینی شده بود به دلیل تغییرات مدیریتی و عدم فعالیت کارگروه ویژه اجرای این دستور العمل نیز محقق نگردید.
  • دفتر حقوقی سازمان نیز با توجه به استعلام صورت گرفته ایراداتی را مبنی بر کافی نبودن استدلال های دستورالعمل را اظهار نمودند که قابل برطرف شدن آنها با اصلاحاتی در محتوا بوده است.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 16 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد