دانلود پاورپوینت بررسی سطوح مختلف نعناع برعملکرد جوجه های گوشتی

PowerPoint قابل ویرایش
42 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت بررسی سطوح مختلف نعناع برعملکرد جوجه های گوشتی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت بررسی سطوح مختلف نعناع برعملکرد جوجه های گوشتی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

عنوان پایان نامه

بررسی سطوح مختلف نعناع برعملکرد جوجه های گوشتی

The effects of different levels of peppermint on broiler performance

اسلاید ۲ :

مقدمه

q امروزه بیشتر مردم جهان برای مراقبت های اولیه بهداشتی ترجیح می دهندکه عصاره های گیاهان و یا ماده مؤثره آنها را مصرف نمایند. این نشان می دهدکه گیاه درمانی در جهان رواج یافته و استفاده از داروهای سنتتیک به دلیل اثرات سوء مواد شیمیایی، رو به تعدیل است.

q گیاهان دارویی به لحاظ درمان و پیشگیری از بیماری ها، از ارزش واهمیت خاصی در تأمین بهداشت و سلامت جوامع برخوردار هستند.

q

q درون گیاهان دارویی یک سری مواد موسوم به متابولیت های ثانوی وجود دارد و به میزان بسیار کم معمولاً در حد چند درصد وزن خشک گیاه ساخته می شوند.

q

اسلاید ۳ :

اهداف

q بررسی تأثیر نعناع بر عملکرد جوجه های گوشتی

q

q تأثیر نعناع بر طعم ، بو و مزه گوشت

q

q تأثیر نعناع بر صفات لاشه

q

q تأثیر نعناع بر فاکتورهای خون

اسلاید ۴ :

بررسی منابع

q گیاه دارویی نعناع

q

q استفاده از گیاه نعناع در تغذیه طیور

اسلاید ۵ :

گیاه دارویی نعناع

q از دو هزار سال قبل تاکنون از گونه های مختلف نعناع به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. اما استفاده انسان از نعناع فلفلی به ۲۵۰ سال قبل برمی گردد.

q

q گیاهان تیره نعناع در کره زمین پراکندگی وسیعی داشته و در اغلب نواحی یافت می شوند، ولی پیشینه انتشار آن ها در منطقه مدیترانه است. گیاه نعناع فلفلی را در اکثر نقاط کشور ایران می توان کشت کرد.  

q

q نعناع فلفلی یک گیاه علفی، چند ساله و هیبرید می باشد که به زیر رده رزیده، راسته لامیالس و تیره نعناع تعلق دارد. ساقه این گیاه، چهارگوش و به رنگ قرمز مایل به بنفش یا مایل به ارغوانی است و در محل هر یک از گره های آن، دو برگ متقابل دیده می شود.  

 

اسلاید ۶ :

q ترکیبات تشکیل دهنده اسانس به بیش از ۲۰ نوع می رسدکه مهمترین آن ها منتول (۴۰ تا ۶۰ درصد) می باشد. بیشترین مقدار منتول در اسانس استخراج شده از برگ های جوان می باشد. اسانس گل ها مقدار کمی منتول داردو مهمترین ترکیب منتول را منتوفوران (۱۰ تا ۱۲ درصد) تشکیل می دهد.

ž

q از مواد دیگر اسانس نعناع می توان از منتون (به مقدار ۱۵ تا ۲۵ درصد)، پیپریتون (به مقدار ۱/۰ تا ۵/۱ درصد)، پولگون (بیشتر در برگ های جوان وجود دارد)، پینن، سابینن، سینئول و متیل استات نام برد.

q

q منتول یک ترکیب مونوترپینوئیدی الکلی اشباع شده طبیعی است که در اصل، در گیاهان گونه نعناع ظاهرمی شود. فرمول شیمیایی آن O20H10Cو با جرم مولکولی ۱۵۶، نقطه جوش ۲۱۲ درجه سانتی گراد و نقطه اشتعال ۹۳ درجه سانتی گراد است.

q

اسلاید ۷ :

q در حال حاضر، نعناع فلفلی برای درمان سرما خوردگی، سردرد، سوء هاضمه، دل پیچه، تهوع، اسهال و قولنج مورد استفاده قرار می گیرد.

qدر دامپزشکی، بعنوان یک ماده بی حس کننده سطحی با اثر ملایم، ضد عفونی کننده و در مصارف داخلی، به عنوان ضدنفخ و مسکن  بکار می رود. در ضمن این اسانس ها خواص ضد میکروبی نیز دارند.

 

اسلاید ۸ :

استفاده از گیاه نعناع در تغذیه طیور

اخیراً به علت برخی از مشکلات تغذیه ای مصرف آنتی بیوتیک ها به عنوان محرک رشد در تغذیه طیور توصیه نمی شوند.

طبق نتایج به دست آمده، مکمل های جدید با منشاء گیاهی در صنعت دامپروری بیشتر مورد قبول دامپروران قرار گرفته اند، که از میان آنها می توان به گیاهان، چاشنی ها و عصاره های گیاهی که جایگزین مناسب آنتی بیوتیک ها (از لحاظ محرک رشد) هستند، اشاره کرد.

 در این میان گیاه نعناع فلفلی با داشتن مواد موثره ای هم چون منتول ومنتون می تواند تأثیرات محرک رشد داشته باشد.

اسلاید ۹ :

qدر تحقیقی که توسط هرناندز و همکارانش در سال ۲۰۰۴ انجام گرفت مشخص شد که در حالت کلی خانواده تیره نعناع هیچ تفاوت معنی داری در عملکرد پرند ایجاد نکرد.

q

qآقای کراس و همکاران در سال ۲۰۰۷ گزارش کرده اند که گنجایش تغذیه ای پنج گیاه ادویه ای، هیچ تأثیری روی میکروفلور روده، انرژی متابولیسمی و یا ضریب جذب ندارد.

q

qدر تحقیقی که توسط فلورا در سال ۲۰۰۴ صورت گرفت مشخص شد که مکمل غذایی (پونه کوهی) باعث افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون گوشت بوقلمون می شود.

q

qتحقیقی که توسط آقای دورانی وهمکاران در سال ۲۰۰۷ انجام گرفت مشخص کرد که نعناع دم کرده تأثیر معنی داری بر روی عملکرد حیوان داشت.

q

اسلاید ۱۰ :

q در تحقیقی که توسط سادی و همکاران در سال ۲۰۰۴ بر عملکرد، قابلیت هچ و پارامترهای کیفی تخم مرغ در بلدرچین های تخم گذار انجام دادند، هیچ تفاوت معنی داری در ضریب تبدیل غذایی، تخم مرغ تولیدی و پارامترهای کیفی تخم مرغ در بین گروه های آزمایشی نیافتند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 42 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد